aliaga-ev-temizligi

Aliağa Temizlik Tüyoları

Kağıt Havlular Tercih Edin

Mutfak tezgahını kolayca temizlemek için tezgahınızın üzerinde bir bez dışında mutlaka kağıt havlu bulundurun. Kağıt havluyu biraz ıslatıp ufak bir miktar deterjan kullanarak mutfak tezgahınızı ve etrafa sıçrayan, dökülen sosları kolayca temizleyebilir, yıkamak zorunda olduğunuz bezle vakit kaybetmeden işinizi bitirebilirsiniz.

Mutfak Aletlerini Kullanmadan Önce

Sarımsak ezici, rende gibi zor temizlenen mutfak aletlerini kullanmadan önce yüzeyi hafifçe yağlarsanız ya da sprey yağ kullanırsanız, yemek artıkları yapışıp kalmayacağı için işiniz bittiğinizde temizlemek çok daha kolay olur.

Sirkenin Gücü

Kahve makinesi, çaydanlık, fırın kapları ya da çelik tencere gibi ürünlerde kalan inatçı lekeleri çıkarmak için sıcak su ve sirke kullanın. İnanın sirke, leke çıkarma konusunda bulaşık deterjanlarından çok daha etkili ve steril bir ürün.

Halılara Dikkat!

Özellikle evcil hayvanı olanların en büyük sorunlarından biri, halıda biriken koku ve tüylerdir. Kokuyu tamamen ortadan kaldırmak için halınıza karbonat dökün. Bir saat kadar beklettikten sonra halıyı süpürün ve farkı hissedin.

Görünmeyen Yerler

Yatakların ve koltukların altları herkesin temizlik kabuslarındandır. Bu soruna en etkili çözüm, elektrikli süpürgenin ağzına bir çorap geçirip ulaşılmaz noktaları bu şekilde temizlemek olacaktır. Çorap ya da bir parça kumaş, tozları çekme konusunda mıknatıs işlevi görecektir.

Diş Fırçasının Gücü

Eski bir diş fırçasının bir evi temizlemede ne kadar çok işe yarayacağını tahmin edemezsiniz. Ayakkabılarınızın altını, kauçuk yüzeyleri, banyo ve mutfağınızdaki fayans aralarını, kahve makinenizin içini ve aklınıza gelebilecek her türlü sıkışmış lekeyi eski bir diş fırçası sayesinde rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Buzdolabı Temizliği

Buzdolabınıza, kapağını kapatmadan koyduğunuz yiyecekler saatler içinde dolabın kokusunu değiştirebilir ve yiyeceği dolaptan çıkarmış olsanız bile koku buzdolabınıza sinebilir. Bunu önlemek için buzdolabınızın en üst rafına bir çay tabağı içinde kahve telvesi yerleştirebilir, iki ayda bir de bu telveyi yenisiyle değiştirebilirsiniz.

Limonun Temizleyici Etkisi

Çöp kutuları kullanıldıktan bir süre sonra istenmeyen bir koku üretirler. Deterjanlar bu kokuyu çıkarmada yetersiz kalabilir. Bunu önlemek adına bir buzluğun her gözüne limon kabuğu yerleştirip üzerini suyla doldurduktan sonra dondurabilirsiniz. Ardından buz küplerini çöp kutunuzun içinde eriyene kadar bekletir ve sonrasında çöp kutusunu durularsanız kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

Aliağa Ev Temizliği , Aliağa Ofis Temizliği, Aliağa Apartman Temizliği için 0232 655 28 28 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz..

Yorumlar

Henüz yorum yok.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardımamı İhtiyacınız var? Bizimle iletişime geç